Program konferencie, Posterová sekcia, Pozvaní rečníci
Program konferencie
Posterová sekcia
-
Peter Gergeľ: Improving the performance of impulse neuro-glial network
-
Anton Kováč, Kateřina Hlaváčková-Schindler: Graphical Granger Causality for Detection Temporal Anomalies in EEG Data
-
Peter Kovács, Igor Farkaš: Robotic reaching and grasping using a TRPO-based reinforcement learning
-
Peter Lokša, Norbert Kopčo: A Model of the Reference Frame of the Ventriloquism Aftereffect using a priori bias
-
Asmaa Salem, Gabriela Andrejková, Pavol Kozák: Replicator and ART2 Neural Networks in Text Outliers Identifications
-
René Šebeňa, Bernadeta Hrebeňárová, Norbert Kopčo: Auditory spatial discrimination with visual vs. auditory attentional cueing
-
Jakub Šrol: Bariéry (nielen) psychologickej vedy: Kognitívne odchýlky vo vedeckom myslení
-
Martin Takáč: Quo vadis, Kognícia a umelý život? Trendy a vizualizácie.
-
Beáta Tomoriová, Gabriela Andrejková, Norbert Kopčo: Effect of stimulus distribution on the buildup of contextual plasticity in sound localization
-
Pavel Ugwitz, Vojtěch Juřík, Čeněk Šašinka: Visual cognitive styles in virtual environments: Constructing and evaluating adequate task
Cena za najlepší poster
Cenu za najlepší poster konferencie Kognícia a umelý život získal Jakub Šrol za príspevok "Bariéry (nielen) psychologickej vedy: Kognitívne odchýlky vo vedeckom myslení"
Pozvaní rečníci
prof. Ľubica Beňušková, Centrum pre kognitívnu vedu, FMFI, Univerzita Komenského v Bratislave
Prof. Beňušková vyštudovala biofyziku na FMFI UK v Bratislave. V tomto odbore ziskala aj titul PhD. Absolvovala aj magisterské štúdium výpočtovej neurovedy na Vanderbilt Univerzite v Nashville, TN, USA.
V rámci tohto štúdia spolupracovala aj s nositeľom Nobelovej ceny prof. Leonom Cooperom. V rokoch 2003--2016 pôsobila na Novom Zélande, najskôr na Auckland University of Technology a potom na University of Otago, kde získala titul Associate Professor.
Momentálne pracuje v Centre pre kognitívnu vedu FMFI UK v Bratislave. Výskumne sa venuje výpočtovej neurovede (najmä modelovaniu synaptickej plasticity) a analýze fMRI dát pomocou teórie grafov.
Viac na domovskej stránke Ľubice Beňuškovej.
doc. Ivan M. Havel, Centrum teoretických studií, UK Praha a Akademie věd ČR
Doc. Ivan M. Havel získal v roku 1971 doktorát v odbore teoretické počítačové vedy na Kalifornskej univerzite v Berkeley, CA, USA. V súčasnosti pôsobí v Centre pre teoretické štúdiá, spoločnom pracovisku Karlovej univerzity a Akadémie vied ČR, kde bol v rokoch 1990 až 2008 riaditeľom.
Venoval se postupne rôznym témam z kybernetiky, matematickej informatiky a umelej inteligencie. V súčasnosti sa zaujíma o filozofické aspekty kognitívnej vedy a teórie mysle.
Viac na domovskej stránke Ivana M. Havla.
MUDr. Igor Riečanský, Ústav normálnej a patologickej fyziológie SAV v Bratislave
MUDr. Igor Riečanský, PhD. ukončil doktorandské štúdium v neurovedách na International Graduate School of Neuroscience Ruhr-Universität Bochum v Nemecku a absolvoval klinickú špecializáciu v psychiatrii.
Je vedúcim Laboratória kognitívnej neurovedy Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Slovenskej akadémie vied v Bratislave, pôsobí tiež na Fakulte psychológie Univerzity vo Viedni.
Zaoberá sa štúdiom mozgových mechanizmov psychických procesov a duševných porúch a špecializuje sa predovšetkým na využitie elektrofyziologických metód.
Viac na domovskej stránke Igor Riečanského.